Oyun Yama ALL UP

PC Hızlandırma ve Bakım Merkezi Uye-ol

Join the forum, it's quick and easy

Oyun Yama ALL UP

PC Hızlandırma ve Bakım Merkezi Uye-ol

Oyun Yama ALL UP

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları

2 posters

PC Hızlandırma ve Bakım Merkezi

gнσѕт
    gнσѕт
    Admin
    Admin

PC Hızlandırma ve Bakım Merkezi 81903110
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 575
    <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
    <b>Yaş</b> Yaş : 31
    <b>Nerden</b> Nerden : C:\Windows\system32
    <b>Rep</b> Rep : 19
    PC Hızlandırma ve Bakım Merkezi 245ast10

PC Hızlandırma ve Bakım Merkezi Empty PC Hızlandırma ve Bakım Merkezi

Mesaj tarafından gнσѕт Cuma Şub. 18, 2011 9:59 pm

Merhaba arkadaşlar.

Son günlerde bilgisayarımdaki gereksiz dosyalardan nasıl kurtulabileceğim hakkında bir program araştırması yapayım dedim. Bulduğum programlar ücretsiz ve mükemmel denebilecek düzeyde programlar. Yaklaşık 1 saatlik sağlam bir temizlikten sonra bilgisayarım tıkır tıkır çalışmaya başladı. Oyun performanslarına henüz bakmadım ancak genel performans mükemmel oldu. Tepki süresi 2-3 saniye iken şu anda 1 salise civarında.

Programlar ücretsiz olduğu için sizlerle de paylaşacağım ancak öncelikle konunun amacını belirtmek istiyorum.
    Bu konuyu;

* Bilgisayarı fazla yavaş olan
    * C ve D birimleri, aynı zamanda masaüstü kalabalık olan ve bu sebeple bilgisayarı yavaşlayan
    * Bilgisayarında gereksiz dosyalar olduğunu bilen ancak hangisini sileceğini bilmeyen
    * Gereksiz dosyaları silmeye korkan
    * Gereksiz dosyaları silmek isteyen ancak silemeyen
    * Bilgisayarın yavaşlamasına sebep olan şeyin kendi bilgisayarının içi olduğunu düşünen tüm arkadaşlar

Maddelerinin herhangi birinden mağdur olanlar veya bilgisayarı hakkında genel problemleri olan arkadaşlar sorunlarını belirtebilir. Bu konuda bilgisayarlarımızın sorunlarına ortak olup hep beraber çözümleyeceğiz. Konuya katılan herkesten bu konuda destek istiyorum. Bu konuyu sadece tek başıma sorun çözmek için açmadım, hep beraber birbirimize yardımcı olalım ve yüksek performanslı bilgisayarlar kullanalım diye düşündüm. Ne de olsa hepimiz performans konusundan şikayetçiyiz.

İndirilmesi gereken programlar:

1 - REVO Uninstaller http://www.revouninstaller.com/revosetup.exe
    (Detaylı Temizleme Programı)
    2 - Advanced SystemCare http://download.iobit.com/asc-setup.exe
    (Bakım Programı)
    3 - Defraggler http://download.piriform.com/dfsetup115.exe
    (Birleştirme Programı)
    4 - Glary Utilities http://www.glaryutilities.com/download/gusetupnew.exe
    (Bakım Programı Alternatif)

Uygulanması gereken adımlar:

Revo Uninstaller'ı kurduğunuzu ve açtığınızı varsayıyorum.
    İlk olarak "Uninstaller" seçeneği çıkacak karşınıza. Eğer sabit diskinizde yeteri kadar boş alan yoksa bir kaç programdan fedakarlık edip kaldırınız. Ancak kaldırma işlemi biraz daha detaylı bu programda. Size sorulan sorulara kendi isteğinize göre cevap verip seçim yapabilirsiniz ancak genel ayarlarla devam etmenizi tavsiye ederim. İleri tuşunu kullanarak dosya silme işlemini tamamlayın.

Daha sonra üst kısımdan "Araçlar" seçeneğine gelin ve AutoRun Yöneticisine tıklayın.
    İşte burada bilgisayarınızı her açışta otomatik olarak başlayan ve masaüstünüzün geç açılmasına sebep olan programlar bulunuyor. Yanda belirtilen kısımdaki uygulamalardan önemsiz olanların seçeneğini kaldırmanız gerekiyor. Eğer hangisini kaldıracağınızdan emin değilseniz konuya yazabilirsiniz. Yardımcı olurum. Burada başka önemli olan bir şey yok. Hemen sol tarafa geçin tekrar ve altta bulunan ok işaretine tıklayın. "Gereksiz Dosyaları Temizle" seçeneğini göreceksiniz.
    Burada yapmanız gereken, yukarı kısımdaki menüde bulunan "Tara" seçeneğine basıp taramanın bitmesini beklemek. Tarama işlemi bitince gereksiz dosyaları bulacaktır ve otomatik işaretli olacaktır. Buradaki dosyaları korkmadan silebilirsiniz. Yukarı kısımdaki "Sil" seçeneğine tıklamanız yeterli.

Advanced SystemCare programına geçelim.
    Programı kurup açtığınızı varsayıyorum. İlk açtığınızda sizden ufak ayarları belirlemenizi isteyecektir. Onları hallettikten sonra programın arayüzü açılacaktır. Solda kocaman bir "Çare" butonu var. Ona tıklarsanız bakımı hızlı bir şekilde yapacaktır. Ona tıklayalım ve sağ kısımdan gelişmeleri takip edelim. Hataları, sorunları ve problemlerin sayısını belirtecektir. Tarama bittikten sonra otomatik olarak düzeltme başlayacaktır. Programın diğer ek özelliklerini de Türkçe olduğu için rahatça kullanabilirsiniz.

Defraggler'a geldik.
    İşte bu müthiş birleştirme programı ilk birleştirmemde laptopumda tam 20 gb'lık yer açtı. Gözlerime inanamadım. Aylarca bakınsam 20 gb silecek bir şey bulamazdım ancak program sayesinde bir gecede tam 20 gb üzeri boş alana sahip oldum. Dolayısıyla da bilgisayar müthiş hızlandı. Uygulamamızın bu ayağında yapacağımız şey basit ancak uygulaması uzun sürebilir. Eğer büyük bir hard diske sahipseniz bir gecenizi bile alabilir. Ama inanın çok etkili.
    Programı kurdunuz ve açtınız. Karşınıza basit bir ekran çıktı. Yukarıdan ilk önce C'yi seçelim ve aşağıdan "Birleştir" tuşuna basalım. Birleştirme uzun sürebilir. Bu sürede bilgisayarı kapatmayın ve mümkünse saatlerce birleştirmeyi yapsın. Çünkü bu önemli bir işlem ve bilgisayarın hızlanmasında büyük rol oynuyor. C'nin birleştirmesi bittikten sonra D'yi de birleştirin. Size sunduğu raporlarda birleştirme miktarını ve açılan boş alanı göreceksiniz.

Size tavsiyem yukarıdakileri uygulamaya başlamadan önce ne sorununuz olduğunu belirtin. Eğer daha değişik bir sorununuz varsa yukarıdakilerle boşu boşuna uğraşmayın. Başka çözüm yolları buluruz ve onları uygularsınız.

Yeni ve kullanışlı programlara rastladıkça konuya ekleyeceğim ve kullanımını anlatacağım.

Kolay gelsin.
    Danger
    Danger
    Yeni Üye
    Yeni Üye

PC Hızlandırma ve Bakım Merkezi 81903110
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 8
    <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
    <b>Yaş</b> Yaş : 29
    <b>Nerden</b> Nerden : ist
    <b>Rep</b> Rep : 5
    PC Hızlandırma ve Bakım Merkezi 245ast10