Oyun Yama ALL UP

F1 2007 Tam Çözüm Uye-ol

Join the forum, it's quick and easy

Oyun Yama ALL UP

F1 2007 Tam Çözüm Uye-ol

Oyun Yama ALL UP

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları

F1 2007 Tam Çözüm

Hancock
    Hancock
    Admin
    Admin

F1 2007 Tam Çözüm 81903110
    <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 809
    <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
    <b>Yaş</b> Yaş : 30
    <b>Nerden</b> Nerden : C:\Program Files\Firefox
    <b>Rep</b> Rep : 9
    F1 2007 Tam Çözüm 245ast10

F1 2007 Tam Çözüm Empty F1 2007 Tam Çözüm

Mesaj tarafından Hancock Salı Şub. 08, 2011 7:49 pm

Evet arkadaslar konu ile ilgili bir kez konu acmış ve bircok arkadasadasa yardım etmiş ve oyunlarını indirmek için sarfettikleri emeklerini boşa çıkarmamak adına oyun içi ayarları üşenmeden tek tek anlatmıştım. Her ne kadar kıymet bilmeyenler olduysada aralarında canları saolsun. Şimdi size oyun içi ayarları ayrıntılarıyla anlatıcam bilenler vardır şüphesiz ama bilemeyenlerin oranıda az değil. Belirtmeliyimki Oyunu kurarken teknik arıza yaşayan arkadaslara söylemiştim yine söylüyorum ben teknik donanımla ilgili size yardım edemem. Benim yardımım oyun içi mekanik ve teknik ayarlardır. Çünkü 2007 de bunları yapmayı biraz zorlaştırmışlar ve bu nedenle oyunla yeni tanışan biri içinde bu ayarları yapmak çok zor gelir. Herneyse ************* kardeşliği adına oyun ayarlarını size sunuyorum Anlamayan tekrar tekrar sorabilir ben cevap vermekten üşenmem...

Pist yüklendikten sonra Practice 1 Practice 2 Qualifying 1 Qualifyng 2 Final Qualifyng Warmup ve Race seçenekleri mevcuttur. alt taraftan next dedikçe bunlar çıkıyor zaten bunların içinde Final qualifyng sıralama turlarıdır yani başlangıştaki kaçıncı cepte başlayacagını belirlersin pist yuklendigi zaman direk next next deyip Final qualifyng e gel eger istersen istersen hiç burada oyalanmayıp 22.de başlarsın sonra tekrar ileri de warmup a gelince tekrar ileride race ekranı gelecek. Yani araba yarışa hazır start düzlüğünde araba ve işte ayar kısmına geldik.Araba start düzlüğündeyken Race demeden once settings e giriyorsun (ingiliz anahtarı gibi şekilli) açılan sayfada vehicle setups ı buluyorsun oda ekranın sağ altında onu açıyorsun orada birtakım dosya isimleri goreceksin her pistte nerede yarışıyor olursan ol en alttaki dosyayı seçip sol alt taraftan load diyecek ve tekrar settings butonuna basıp geri döneceksin. Artık arabanın o pistteki ayarını yaptın mekanik ayar tabi.Bunu dediğim gibi hangi pistte yarışıyor olursan ol
    settings+vehicle setups+en alttaki dosyayı seç sağ bölümden+load bitti.Gelelim yarış kısmına öncelikle yarış kaçtur kısamı oynarsınız uzunmu bilemedigimden kaç turluk yakıt alıcaksan settings e girdiğinde yakıt kısmından onu seç 10 turluk yarış yapıyorsan yakıt kısmını 11 turluk yapacaksın hep 1 turluk fazladan yakıt koy ama %100 oynuyorsan yani ben öyle oynuyorum 60 70 turlu yarışlar yapıyorum o zaman stratejini sen belirleyeceksin. ister tek pit stop ister çift. Neyse
    Settings+ Yakıt ayarı+Xturluk Yakıt
    belirlediginde bunuda halletmiş olursun. Eğer dediğim gibi Çok turlu yarış yapacaksan yakıt ayarının altındaki yerden kaç pit stop yapacagını seçip yarış kac tursa pite gireceginde ne kadar yakıt alacagının orantısınıda kurabilirsin.Gelelim Lastik seçimine.4 çeşit lastik var oyunda
    1-Hard (Sert)
    2-Medium Hard(yumuşak)
    3-Wet (ıslak zemin)
    4-Monsoon(aşırı ıslak zemin)
    Gelelim açıklamalarına
    Hard (SErt) = Sert lastik uzun turlu yarışlarda kullanmamız için konulmuştur. Ömrü hemen hemen 40 turluk bi yarışı rahat çıkartır. Hava kuru olmalıdır yoksa işe yaramaz. Yani atıyorum 35 turluk bi yarış yapacagız. havada kuru. Depomuzu hafif tutup arayı açmak istiyoruz tek pit stop yapacagız. öncelik olarak 15 turluk benzini depomuza yukledık ve hard lastikle başladık. Aracımız hafif olacaktır. ve muhtemelen bilgisayar bizim bu dusundugumuzu genelde düşünemez. bu sebeple hafif arabayla 15 tur boyunca iyide bir yarış çıkartırsan farkı açacak ve geri kalan 20 tur için yarış esnasındada bunu yapabilirsin pause de oyunu durdur pite girecegin son tur bunu yapmalısın mutlaka. Enter a bas sağ üstte bişey açılacak
    1. sırada yakıt ayarı var burayı kaç turluk yakıt istiyorsan yön tuşlarıyla ayarla 2.sırada lastik seçimi var burayı no change e getir yön tuşlarından lastik değiştirmek istemiyorsun çünkü hard lastik var sonra tekrar enter de ve pite rahatlıkla gir böylece lastik degistirmeden kazanacagin zaman senin hanene + zaman olarak isleyecektir. pite girerken arabanın sürati çok önemli pite hızlı girmeyeceksin 90km altında bi hızla gireceksin yoksa 10 saniye cezası alırsın neyse lastiklere dönelim.
    Medium Hard (Yumusak) = Bu lastik adındanda belli oldugu gibi yumuşak lastiktir. Kuru havada kullanılır. Ömrü 25-30 tur falandır. Hard lastige oranla daha düşük ömrü vardır fakat daha hızlı turlar atmanı saglar. Kısa turlu yarışlarda bunu tercih edebilirsin.
    Wet (Islak) = Wet lastik yarış esnasında kuru havayla başladıgımız bir yarış düşünelim. 40 tur atıcaz yarışıyoruz güzelce ve birden yagmur basladı kacıncı turda olursan ol ve az once pitten çıkmış bile olursan ol yagmur pist üzerine düşmeye başlamışsa en fazla 2 tur daha dönüp pause yapıp yine (yukarıdaki gibi )enter a basarak benzin ayarını o turda nasıl ihtiyacın varsa one göre ayarla fakat depon yarışı bitirecek kadar doluysa benzin kısmını en alt seviyeye getir yani 1lt falan sonra lastik kısmından wet lastigi seç ve pite gir sadece lastikler değişecektir. böylece yol tutusun zorlaşsada biraz daha kolay olacaktır.
    Monsoon(Aşırı ıslak zemin) = Adındanda anlaşılacağı gibi çok ıslak zeminlerde kullanılır. Yani race demeden once hava yagmurluysa yani yarışa 0 dan başlarken yagmur yagıyorsa baslamadan once demekki o yagmur epeydir yagıyor ve pist aşırı ıslaktır bu nedenle yarışa başlamadan monsoon lastigi seçersin ve yarışa başlarsın. Yarış sonuna kadar yagmur yagıyor olabilir yagmurlu yarıslarda eger uzun turlu yarış yapıyorsanız 15-20 turda pit e girmeniz gerekir ayrıca lastik değiştirmenizde şarttır. Yoksa arabayı yolda tutamazsınız. Olduki yagmur dindi yine yukarıdaki gibi yagmur yarıs esnasında basladıgında nasıl wet lastige dönüyorsak aynısını monsoonla basladıgımız yarıstada yapmamız gerek. Yagmur dindiyse 1-2 tur atup pite girin bu kez tercihiniz Wet Lastik olsun yagmur dinsede pist ıslak.

Forum Saati Cuma Mayıs 03, 2024 12:54 am