Oyun Yama ALL UP

Call of Duty Black Ops - İnceleme Uye-ol

Join the forum, it's quick and easy

Oyun Yama ALL UP

Call of Duty Black Ops - İnceleme Uye-ol

Oyun Yama ALL UP

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları

3 posters

Call of Duty Black Ops - İnceleme

Call of Duty Black Ops - İnceleme 81903110
    Call of Duty Black Ops - İnceleme 245ast10

Call of Duty Black Ops - İnceleme Empty Call of Duty Black Ops - İnceleme

Mesaj tarafından  Ptsi Şub. 07, 2011 3:41 pm

Call of Duty Black Ops - İnceleme Ires

''Negatif'' oyuncular tarafından beğenilmeyen, ancak ünlü sitelerden müthis skorlar alan oyunun incelemesini şimdi hep beraber yapalım(anasınıfı öğretmenim gibi konuştum lol! lol! )

Eskiden CoD un ilk sayısı çıktığında bayağı bir ses getirmişti.İlk çıkan Dünya Savaşı oyunu Medal of Honor'dan daha beğenilmişti.Sonra aldım CD'sini elime, taktım Pc'ye ve yüklemiştim.Konusu Medal of Honor'dan farklı değildi , ancak her halde CoD un daha iyi olduğu belliydi.Daha sonra ise bu oyunun büyük bir seri olacağını kestirmek zor değildi.Eh şimdi ise ilk oyunla konusu alakasız 7. oyunu inceleyeceğiz.

KONU

Konusu çoğu kişiye garip gelebilir.Bu kişilere hak veriyorum doğrusu.Ancak konuyu anlayan kişilerden birisi olduğumdan,boş bir konu ollmadığı aksine çok kaliteli olduğunu söylemek isterim.Oyuna bir sorgu odasında başlıyoruz.Bu sorgu odası ayrıca oyunun menüsü olarak da geçiyor.Burada tam anlamıyla ne olduğunu son bölümlerde öğreneceğimize bu kısmını anlatmıyorum.Oynamamışlar hala vardır.

Oyunda Alex Mason u kullanıyoruz.Tabi diğer CoD sayılarında olduğu gibi burda da başka karakter kullandığımız oluyor.Oyun 1960 lar da geçiyor.Karakterimiz oyun boyunca ne oolduğunu anlamak için Flashback yapıyor.İlk görevimiz Fidel Castro'yu(Küba lideri) öldürmek.Operation 40 (kısaca Op 40) adlı gizli bir suikast timinin üyesiyiz.Takımımız Bowman ve Frank Woods(wallpaperlerde genellikle o var Very Happy ).Oyuna hemen elimize silah alarak başlıyoruz.Polislerden kaçıyoruz falan da filan derken Fidel Castro'yu konağında öldürüyoruz.Ardından kaçacakken önümüze geçen araçları durdurmak için atladığımızda yakalanıyoruz.Uyandığımızda Rusalka adlı bir geminin önündeyiz.Baş düşmanımız Kravchenko ve Dragovich te orda.Oda ne dedikten sonra bir bakıyoruz ve Fidel Castro'yu görüyoruz.Aslında dublörünü öldürdüğümüzü öğreniyoruz ve bizi Dragovich'e ''hediye'' olarak veriyor.Sonra Vorkuta adında bir hapishane'ye kapatıyoruz ve hiç bir haberimiz olmadan beynimiz yıkanıyor.Burda Viktor Reznov(Evet, bu herif CoD WaW da da vardı Very Happy )ile tanışıp hapishaneden kaçıyoruz.Aslında beynimiz yıkandıktan sonra zayıf olduğumuzu gören Reznov tekrardan beynimizi sabote ediyor ve bundan sonra Reznov aslında hapishaneden kaçarken ölmesine rağmen onu hep yanımızda görüyoruz.Ve Reznov beynimize şu düşünceyi sokuyor: ''Dragovich,Kravchenko,Steiner, bu ADAMLAR ölmeli''.Diyor.Aslında bunun nedeni Reznov un ''intikam'' istemesiydi.Oyunda adı çok geçen zararlı bir madde olan Nova-6 ya neredeyse deney olacaktı Reznov.En iyi arkadaşı Dimitri de bu gaza deney olarak ölüyor.Bunu yapanlar aynı tarafta olduğunu sandığı Dragovich,Kravchenko,Steiner üçlüsü.Steiner aslında Alman.Yani savaşta zaten düşmandılar.Bu zehirli gazı geliştiren adam da zaten bu.Al sana intikam nedeni.

Aslında beynimizin yıkandığından habersiz,Pentagon a gidiyoruz.CIA e katılıyoruz.Hedefimiz ise Dragovich.Aslında beynimizi Dragovich yıkadığında istediği başkan Kennedy'i öldürmemiz.Bu yüzden Kennedy'i görünce silah çıkartıyor sanıyoruz.Beynimize sokulan bu iki düşünce çok zor zamanlar yaşamamıza sebep oluyor.Nova-6 nın çalışmqasını sağlaysacak sayıları tercüme etmemiz için de beynimizi etkiliyordu Steiner, tabi Reznov dan dolayı sayıları sık sık duyuyoruz,ancak tercüme edemiyoruz.Sorgu odasında zaten bu sayıları sorup duruyolar.

Bayağı uğraşılmış hikayeyle.Bir oyuna Fidel Castro suikasti,Vietnam savaşı,zehirli gazlar,hatta II. Dünya Savaşı ve Kennedy süikastini sokmular.
    Şahsen çok beğendim Smile

Call of Duty Black Ops - İnceleme Ires

GRAFİK
    MW2 nin ödüllü grafik motorunu kullanıyor Black Ops.Grafik olarak pek birşey eklemiyorlar MW2 ye diyebliriz.Ancak bu kötü anlamda değil.Zaten güzel grafikleri vardı MW2 nin.Ancak pek birşey ekleyememeleri - olarak geçebilir.

SESLER
    Mass Effect 2 den sonraki en büyük ve güzel seslendirme kadrosu bu oyunda.Oyunun çoğu yerinde yanımızda olan Reznov u Gary Oldman seslendiriyor örneğin.

Silah sesleri derseniz pek birşey beklemeyin.Silah sesleri açısından daha iyi birşey bekliyordum.En azından oyunun güzel müzikleri herhalde bu - yi kapatır.
    Call of Duty Black Ops - İnceleme 1628560-reznov_super

OYNANIŞ
    İşte oynanışa geldik.Oynanış olarak MW2 ye benziyor.Sanki film çekercesine bir oynanışı var bana göre.Örneğin çatıdan çatıya atlayış sahnesi.En iyi sahnesi değil ancak film öreneğine uyuyor.Ağır çekimde atlıyoruz.Beceremezsek KESTİİK der gibi başa alıyoruz ve tekrar deniyoruz Very Happy Oynanışta şöyle Max Payne gibi bir atlayış var.Ağır çekimde yapmıyoruz ancak ne zaman yapacağımız bize kalmış.Araçlı bölümler de var.Tek sorun yapay zeka hep çizgisel ilerliyor.Örneğin hep ileriden gelecekmişsiniz gibi.Oyunun yapay zekası aslında çok iyi ve hatta rakipleriniz bu hatayı kapatabiliyorlar sonradan ancak büyük bir oyun olduğundan değinmek istedim.Singleplayeri yeterince anlattım bence.

Yılın en iyi multiplayer ödülünü almıştı.Hak etmiş.Bende orjinal Black Ops olduğundan biliyorum.Bir sürü mod var.Tabi genellikle bildiğimiz modlar.Ancak eğer ''kumar'' olarak değerlendirebileceğimiz wager maçlarına girerseniz iş değişir.4 adet wager maç modu var.Hepsi birbirinden farklı.Şimdi Wager maçlarının fiyat ve ödüllerine bakalım:500 Cod Points ile giriyorsunuz bir maça.(bu Cod Pointslere sonrfa değineceğim)Herkesin tek olarak oynadığı birkaç wager maç modu var.Hepsi 6 kişilik.İlk 3 tekilere para ödülü var. 1. ye 1500 CP, 2. ye 900 ve 3. 600.Tabi 2 tane 3. olabilir.Bu durumda 2 side 300 alıyor.

Cod Points oyunun para birimi.Maç yaptıkça kazanıyorsunuz.Bu para ile Level atladıkça açtığınız silahları,perk(özellik) ve belli şeyleri kişiselleştirme de kullanıyorsunuz.Yani yabana kullanmayın bence.Ayrıca server kurucusu maçın kaydolmasını istiyorsa bütün maç kaydoluyor, sizde o kayıtı alıp editleyip arkadaşlarınızla paylaşabiliyorsunuz.

CoD WaW da bir mod vardı.Zombili fln hani.O mod Black Ops ta da var.Gelişmiş bir şekilde.Bu Zombie modunu BO ya koymaları güzel birşey ancak MW2 deki Special Ops ise burada yok maalesef.İkisi de CO-OP tu zaten.BU seferki zombi modu daha geniş haritalarla geliyor.Ve sadece zombiler yok bu sefer.Her tur güçlenen zombiler haricinde şunlar var:

HellHounds(cehennem köpekleri):Adı gibiler maaşallah.Sürüyle geliyorlar ve durdurmak zor.Pompalı tüfekle kafalarını patlatmak kesin çözüm.Yanlış hatırlamıyorsam 8. Roundda veya 5. round da geliyorlar.Bundan sonra 5 round da bir geliyorlar.Arkalarından alev çıkıyor.

Crawlers(sürünenler):Bacaklarını kopardığınız zombilere deniyorlarf.Yahu hala bizi yakalamaya çalışıyorlar....

Adını hatırlayamadığım şeyler Very Happy :Gözleri yok.Kocaman ağızları var.Çok pis hasar veriyorlar.Five haritasında büyük asansörden aşağı inincfeki yerdeki sık geliyorlar.Ortamı harbi geriyorlar.

Pentagon Thief(Pentagon hırsızı):Sadece Five haritasında siz elektriği açtıktan sonra 5 roundda bir gelen,size vurmayan ancak silahlarınızı çalan güçlü hırsız.Mayın ve pompalı tüfeklerle 2-3 kişi anca gebertiyo.Hiçbirşeyiniz çalınmadan öldürürseniz Steam ödül veriyo(sadece orjinal oyunda Very Happy )

Call of Duty Black Ops - İnceleme 87f4fe44

SON SÖZ
    Negatif oyunculara kanmayın.Bu oyunu kaçırmayın ve oynayın.Birkaç arkadaşınızla zombi mod oynamak paha biçilemezdir Smile

NOT
    Alıntı değildir.Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkürler.

BY ATAHAN12

En son atahan12 tarafından Salı Şub. 08, 2011 4:35 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
    Hancock
    Hancock
    Admin
    Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 809
    <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
    <b>Yaş</b> Yaş : 30
    <b>Nerden</b> Nerden : C:\Program Files\Firefox
    <b>Rep</b> Rep : 9

Call of Duty Black Ops - İnceleme Empty Geri: Call of Duty Black Ops - İnceleme

Mesaj tarafından Hancock Ptsi Şub. 07, 2011 3:46 pm

Güzel paylaşım
    gнσѕт
    gнσѕт
    Admin
    Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 575
    <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
    <b>Yaş</b> Yaş : 30
    <b>Nerden</b> Nerden : C:\Windows\system32
    <b>Rep</b> Rep : 19

Call of Duty Black Ops - İnceleme Empty Geri: Call of Duty Black Ops - İnceleme

Mesaj tarafından gнσѕт Salı Şub. 08, 2011 2:31 pm

Güzel bi İnceleme olmuş

Forum Saati Cuma Nis. 26, 2024 3:47 pm