Oyun Yama ALL UP

Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları


  Test Drive Unlimited 2 Oyun İncelemesi

  Paylaş
  .E.R.H.A.N.™
  .E.R.H.A.N.™
  Yeni Üye
  Yeni Üye


  <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 16
  <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
  <b>Yaş</b> Yaş : 23
  <b>Nerden</b> Nerden : Farketmez, Bize Her Yer TRABZON ;)
  <b>Rep</b> Rep : 5

  Test Drive Unlimited 2 Oyun İncelemesi

  Mesaj tarafından .E.R.H.A.N.™ Bir C.tesi Şub. 12, 2011 3:50 pm

  OYUN RESİMLERİ  OYUN TANITIM VİDEOSU (TRAILER)
  UPLOAD EDİYORUM BEKLEYİN...


  OYUN BİLGİLERİ
  Araba yarışı denilince akla gelen bir kaç seriden biri olan Test Drive serisi eskiden konsol ağırlıklı bir yapımdı. Playstation’da başlayan Test Drive serüveni, günümüz konsollarında da hız kesmeden devam ediyor. Oyunun haklarını elinde bulunduran Atari firması, Test Drive serisini son yıllarda PC’ye de adapte etmeyi başardı. Özellikle Test Drive Unlimited ile zirve yapan seri, şimdi daha özgürlükçü bir oyun anlayışına sahip Test Drive Unlimited 2 ile oyuncuların karşısına çıktı.


  Özgür Bir Dünya

  Test Drive Unlimited 2, ilk oyunun izinden gidiyor. Hatırlanacağı üzere ilk Unlimited oyununda, sokakları arşınlarken, bize verilen görevleri yerine getiriyor, çevremizde bulunan devre mülkleri satın alıp, onları dilediğimiz gibi dekore edebiliyorduk. Tabi ki bu seçenekler biraz sınırlıydı. Test Driver Unlimited 2′de ise bu sınırlar biraz daha genişlemiş olarak karşımıza çıkıyor.
  Oyuna ilk olarak girdiğimizde karakter seçimini yapacağımız ekran ile karşılaşıyoruz. Buradan oyundaki karakterimizi belirledikten sonra ise son model bir Ferrari’ye atlayıp, İbiza sokaklarını turlamaya başlıyoruz. Bu tutorial tadındaki sürüşten sonra ise oyun yavaş yavaş anlam kazanmaya başlıyor. İlk olarak haritada bize belirtilen noktaya giderek kendimize bir araç satın alıyoruz. Daha sonra ise TDU 2 maceramız tam anlamıyla başlamış oluyor.

  Test Drive Unlimited 2′de yarış sistemi lisanslar üzerine kurulmuş. Şehirde bir birinden farklı klasmanlarda turnuvalar düzenleniyor. Bizim amacımız ise bu turnuvaların hepsini kazanabilmek. Fakat bu turnuvalara katılabilmemiz için gerekli olan lisanlı almamız gerekiyor. Lisansımızı aldıktan sonra ise bu klasmana uygun bir araç satın alarak turnuvaya girebiliyoruz. Her turnuvada bir birinden farklı yarış çeşitleri bulunuyor. Yarışlarda ilk dört sıraya girebilirseniz puan alıyorsunuz. Ardından tüm yarışlarda elde ettiğiniz puanlar toplanarak turnuvadaki sıranız belirleniyor.

  Test Drive Unlimited 2′de ilk oyunda da olduğu gibi şehirde dilediğimiz gibi dolaşma şansına sahibiz. Hatırlayacağınız gibi buna benzer bir sistem NFS Underground 2 oyununda da mevcuttu. Şehirde dilediğimiz gibi dolaşabiliyor, haritadaki yarış noktalarına giderek, yarışlara katılıyorduk. Test Drive Unlimited 2′de de hemen hemen buna benzer bir sisteme sahibiz. Etrafta gezinirken yeni dükkanlar keşfedebiliyor, ya da yeni devre mülkler görüp bunları satın alabiliyoruz.

  Gelişmiş Bir GPS Sistemi

  Oyunda gideceğimiz noktaları ekranımızın sol alt köşesinde bulunan GPS sisteminden öğrenebiliyoruz. Ayrıca tam bir noktaya gitmek üzereyken bir telefonla rotamızı değiştirmemizde istenilebiliyor. Tabi ki bu birazda bize bağlı. Şöyle ki A kişisi bize bir görev vermiş oluyor. Biz tam onun belirttiği noktaya giderken, B kişisi bizi arıyor. Eğer B kişisinin görev teklifini kabul edersek, o kişinin gitmemizi istediği rota GPS sistemimize yükleniyor. Gideceğimiz noktalar bazen çok uzak mesafelerde olabiliyor. Bu gibi durumlarda haritayı açarak, belirli noktalara zıplamalar yapabiliyoruz. Böylece zaman açısından büyük kazançlarımız oluyor.

  TDU 2 Yarış Sistemi

  Test Drive Unlimited 2′de bir çok farklı yarış türüyle karşılaşıyoruz. Şimdi bunlardan kısaca bahsedelim. TDU 2′de klasik arcade yarışlarının yanı sıra, zamana karşı yarıştığımız, daha doğrusu bize verilen süre içerisinde varış çizgisine ulaşmaya çalıştığımız yarışlarda mevcut. Hatırlarsanız bu yarış türüyle NFS oyunlarında da sık sık karşılaşıyorduk.

  TDU 2′de ki en farklı yarış türü ise, bize verilen belirli süre içerisinden hızlı ve yoldan sapmadan giderek puan kazandığımız yarış klasmanı. Bu yarışlarda yapmamız gereken şey bize verilen min. hızın üzerine çıkarak, yolun sağına soluna girmeden gidebildiğimiz kadar hızlı gitmek. Olur da yolun etrafındaki yeşilliklere, yada bariyerlere girersek, ekranımızın sağ üst köşesindeki “penalty” yazan yerdeki puanımız artıyor. Bu bizim ceza puanımız oluyor. Ceza puanımız yarışın sonunda topladığımız puandan düşülerek bizim gerçek puanımız hesaplanıyor.

  TDU 2′de her lisans dalı için farklı tarzda yarışlar bulunuyor. Şöyleki ilk olarak katıldığınız A4 turnuvasında normal sokak yarışları yaparken, bir sonraki B4 turnuvasında ise kendinizi rally yarışlarının içerisinde buluyorsunuz. Yani TDU 2 sizi tek bir yarış stili ile sınırlamıyor. Böylece bir çok yarış türünü de tek bir oyunda oynamış oluyorsunuz.

  Zor Bir Sürüş Deneyimi

  Biraz da TDU 2′nin sürüş sisteminden bahsedelim. Son yıllarda araba yarışı oyunları simülasyon türüne doğru bir kayma gösterdi. Öyle görünüyor ki Atari’de bu havaya ayak uydurmuş ve TDU 2′yi bir simülasyon oyununa yakın kontrol sistemiyle karşımıza çıkarmış. Oyunda ki araba kontrolü ilk başlarda sizi fazlasıyla zorlayabilir. Birden gaza yüklendiğinizde ekseni etrafında dönen araçlar, virajlara geldiğinizde bir türlü düzgün dönüşler yapamamanız canınızı sıkabilir. Eğer bu kontrol sistemi sizi çok yorarsa, oyunun menüsünden ayarlara girerek, sürüşe etki eden tüm etkenleri en aza indirin. Böylece arabanızın yol tutuşu artacaktır. Bir nevi, eskiden olduğu gibi 180 ile girdiğiniz virajlardan tek parça halinde çıkma olasılığınız daha da artacaktır diyebiliriz.

  TDU 2′de kendi araçlarımızı kendimiz satın alıyoruz. Yani dilediğiniz kadar paranız varsa, bir Ferrari galerisinin önüne çekip, dilediğiniz arabayı alabilirsiniz. Tabi bu arabayla dilediğiniz turnuvalara katılamazsınız. Her araba modelinin belli bir klasmanı bulunuyor. Zaten bu klasmanı arabayı satın alırken de görebiliyorsunuz. Misalen, B4 kategorisinde ki bir araçla, A4 turnuvasına katılamıyorsunuz. Bu turnuva için A4 cinsinden bir araca sahip olmanız gerekiyor.

  Para, Para, Para

  TDU 2′de para son derece önemli bir konumda. Araba almadan tutunda, arabanızı modifiye ederken, yeni ev, evinize yeni eşyalar alırken daha doğrusu İbiza sokaklarında hemen hemen her dükkanda paraya ihtiyacınız oluyor. Parayı kazanmak için yapmanız gereken şey ise sadece yarışmak. Dilerseniz oyunun senaryo modunda ki yarışların yanı sıra, şehir içinde dolaşırken gödüğünüz araçlarla da yarışabilirsiniz. Bunun için tek tapmanız gereken şey, diğer araçları gördüğünüzde selektör yapmak.
  Yeri gelmişken oyundaki modifiye olayına da biraz değinelim. TDU 2′de modifiye seçeneği açısından pekte geniş bir yelpazeye sahip değiliz. Yinede yapımcılar, oyuncular böyle bir eksikliği hissetmesin diye basit bir sistem koymayı ihmal etmemişler. Zaten yarış oyunlarında modifiye, 5 – 6 sene önce ki kadar popüler değil. O yüzden bu eksiyi görmezden gelebiliriz.

  Genel Yorum

  TDU 2 bir yarış oyunundan daha fazlasını oyunculara vaad ediyor. Öyle ki sadece yarışlar yapıp, birinci gelip, bir süre sonra kendini tekrarlamaya başlayan sıkıcı bir yapıya sahip değil. Oyunda sürekli kendini yenileyen bir yapı mevcut. Tabi ki bundaki en büyük etken oyundaki satın alma özgürlüğümüz. Yani üstümüz başımızdan tutunda, evimizdeki koltukların döşemelerine kadar bir çok şeyi satın alabiliyor, ya da değiştirebiliyoruz. Sonuç olarak Test Drive Unlimited 2 tamamen özgün bir içeriğe sahip, kaliteli bir oyun olarak karşımıza çıkıyor. Eğer araba yarışlarını seviyorsanız, bu oyunu da mutlaka oynamanızı tavsiye ederiz. Başka bir incelemede buluşmak üzere hoş çakalın.
  avatar  Geri: Test Drive Unlimited 2 Oyun İncelemesi

  Mesaj tarafından  Bir C.tesi Şub. 12, 2011 4:30 pm

  Teşekkürler Very Happy Oyunu denerim artık.
  .E.R.H.A.N.™
  .E.R.H.A.N.™
  Yeni Üye
  Yeni Üye


  <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 16
  <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
  <b>Yaş</b> Yaş : 23
  <b>Nerden</b> Nerden : Farketmez, Bize Her Yer TRABZON ;)
  <b>Rep</b> Rep : 5

  Geri: Test Drive Unlimited 2 Oyun İncelemesi

  Mesaj tarafından .E.R.H.A.N.™ Bir C.tesi Şub. 12, 2011 4:40 pm

  Rica Ederim. Oyun Gerçekten Harika.. Smile
  gнσѕт
  gнσѕт
  Admin
  Admin


  <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 575
  <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
  <b>Yaş</b> Yaş : 25
  <b>Nerden</b> Nerden : C:\Windows\system32
  <b>Rep</b> Rep : 19

  Geri: Test Drive Unlimited 2 Oyun İncelemesi

  Mesaj tarafından gнσѕт Bir Perş. Şub. 17, 2011 5:11 pm

  Güzel paylaşım

   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 6:20 pm