Oyun Yama ALL UP

Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları


  Assassin's Creed 3 Brotherhood Mikro Ön İnceleme

  Paylaş
  avatar
  gнσѕт
  Admin
  Admin


  <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 575
  <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
  <b>Yaş</b> Yaş : 25
  <b>Nerden</b> Nerden : C:\Windows\system32
  <b>Rep</b> Rep : 19

  Assassin's Creed 3 Brotherhood Mikro Ön İnceleme

  Mesaj tarafından gнσѕт Bir Ptsi Şub. 07, 2011 11:59 pm


  Assassin's Creed Brotherhood Mikro Ön İnceleme

  Sizler için Assassin's Creed Brotherhood'u mercek altına aldık ve ilk bilgilerden yola çıkarak küçük bir inceleme yazdık.

  Hatırlayacağınız üzere, dünkü heyecanlı bekleyiş hüsranla sonuçlanmıştı. Ubisoft, yeni duyurduğu Assassin’s Creed Brotherhood’un sitesini aktif etmişti. Sitenin sol üst kısmında bir sayaç bulunuyordu. Sayaca baktığımızda rakamları geriye doğru aktığını görmüş ve sayaç sıfırlanınca bir sürpriz ile karşılaşacağımızı ummuştuk. Lakin böyle olmadığı gibi bütün günü ekran başında geçirmiştik.

  Gece yarısı e-posta adresime gelen bir mail ölen heyecanımı az da olsa diriltmeyi başardı. E-posta Ubisoft tarafından gönderilmişti. E-postanın içeriği Assassin’s Creed Brotherhood ile ilgiliydi ve merak edilen ön bilgileri içeriyordu.

  Assassin’s Creed Brotherhood’dan Ön Bilgiler

  Tekrar Rönesans İtalya’sına dönüyoruz…Ama yeni bir oyunla karşı karşıyayız. Assassin’s Creed Brotherhood ek paket veya dlc değil. Karşımızda bir devam oyunu var. Assassin’s Creed 2’yi oynamayanlar, bu yazıyı okuduktan sonra bir an evvel oyunu temin etmeye çalışsın. Zira Assassin’s Creed Brotherhood’dan anlam çıkartmakta oldukça zorluk çekeceksiniz.

  Assassin’s Creed 2’de Ezio’yu Roma’da bırakmıştık. Brotherhood’da Roma’da geçiyor. Oynanış süresi yaklaşık 15 saat. Buradan yola çıkarak Assassin’s Creed Brotherhood için “başlı başına bir oyun” dersek yanlış yapmış olmayız.

  Ezio geçen bu süre içerisinde Suikastçı Birliği’nin başına geçmiştir. Artık Ezio işinin erbabı olmuştur ve en az ataları gibi kendisi de usta bir suikastçıdır. İkinci oyunda tanıştığımız, Ezio gibi suikastçı olan birçok kişi artık arkamızda bizim için savaşacak. Kulağa çok hoş gelse de tapınakçıların halen var olduklarını unutmayın. Tapınakçıların birçok oyununa şahit olduk, Brotherhood’da ise savaş alanındaki kanlı planları ile yüzleşeceğiz.

  Multiplayer (Çoklu Oyuncu bölümü)

  Bir veya iki ay önce oyun sektörüne düşen bir spekülasyon Brotherhood ile son buldu. Assassin’s Creed 2’ye veya yapım aşamasındaki 3. oyuna multiplayer bölümü eklenecek sözleri etrafta dolaşıyordu. Assassin’s Creed Brotherhood duyurulduğu zaman oyunun multiplayer bölümü olacağı da açıklandı. Böylece söylentiler son buldu.

  Ubisoft’un bir diğer oyunu olan Splinter Cell: Chaos Theory’nin çoklu oyuncu bölümünü yapan kişiler, Assassin’s Creed Brotherhood için çalışmaya başlamışlar. Tecrübeli ellerden geçen oyunun multiplayer bölümü sanıldığı gibi vasat olmayacaktır.

  Bize ulaşan e-postada, Assassin’s Creed Brotherhood’un multiplayer kısmında sınıfların bulunacağı bilgisi de yer alıyor.

  Belli olan Assassin’s Creed Brotherhood multiplayer sınıfları:

  * Courtesan
  * Plague Doctor
  * Brawler
  * Thief
  * Assassin

  Yeni Silahlar

  Assasin’s Creed 2’de yaklaşık 40 silah, 7 zırh, 16 kostüm ve 4 pelerin bulunuyor bulunuyordu. Oyun hakkında ilk açığa çıkan bilgiler arasında yeni mühimmatlar ağır basıyor. Buradan yola çıkarak Assassin’s Creed Brotherhood’un da silahlar açısında bir hayli fazla yenilik içereceğini anlıyoruz.

  Açığa çıkan mühimmat listesi:

  * Pençe
  * Zehirli şırınga
  * Keskin yelpaze
  * Hançer
  * Kundaklı hançer

  Yeni silahlar yeni animasyonlar demektir. Assassin’s Creed 2 bunun en büyük kanıtıdır. Dolayısıyla düşmanları haklamak için birçok yönteme sahip olacağız. Ek bahsi geçen silahlar, multiplayer bölümündeki sınıflara özel de olabilir. Zira bir doktorun zarif bir yelpaze ile düşmanını haklayacağını hayal edemiyoruz. Assassin’s Creed yıllandıkça güzelleşen bir oyun. İlk oyuna nazaran Ubisoft, gelinen son noktada oyuncuları mutlu etmeyi başarıyor.

  Yeni Şehirler

  Assassin's Creed 2'de Roma'nın çok küçük bir bölümünü görmüştük. Assassin's Creed Brotherhood ile Roma tamamıyla gezilebilir bir hal alacak. Ek olarak tarih ilerlediği için Osmanlı İmparatorluğu'nun sefer düzenlediği Otranto Seferi'ne de tanıklık edebiliriz.

  Otranto Seferi: 100 gemiden oluşan Osmanlı donanması 28 Temmuz 1480 tarihinde Otranto limanına demir attı. Karaya çıkma yeri olarak ilk Brindisi düşünldüyse de kıyı savunması olmadığı için Otranto tercih edildi. Sipahiler hemen şehri kuşattı, şehir direnmek istedi fakat fazla dayanamadan 11 Ağustos'ta fetholundu. Otranto, İtalya'nın çizme denilen coğrafi yapısının tam topuk bölümünde bulunmaktadır. Sefer bittikten sonra Osmanlı Sultanın bir ordunun başında bizzat İtalya'ya geleceği söylentileri dolaşıyordu. Türk istilası korkusu öyle bir hal aldı ki Papa Fransa'daki Avignon'a kaçmayı bile düşündü. Ama bunu yapmak yerine Cenova,İspanya, Portekiz gibi çeşitli yerlerden yardım temin etti.

  Nereden çıktı bu diye soranlar olabilir aranızda. Lakin unutmamak gerek, Assassin's Creed 2'de Osmanlı İmparatorluğu adına negatif yönde duyuru yapan rahipler ve Osmanlı adına ajanlık yapan bir gemi kaptanını öldürme gibi görevleri tecrübe edinmiştik
   Forum Saati Salı Ara. 11, 2018 10:02 am