Oyun Yama ALL UP

Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları


  Hangi konsol daha...

  Paylaş
  avatar
  gнσѕт
  Admin
  Admin


  <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 575
  <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
  <b>Yaş</b> Yaş : 25
  <b>Nerden</b> Nerden : C:\Windows\system32
  <b>Rep</b> Rep : 19

  Hangi konsol daha...

  Mesaj tarafından gнσѕт Bir Paz Ocak 02, 2011 1:19 am

  PS3, Xbox 360 ve Wii: Üç konsol birçok kez karşılaştırıldı ama bu karşılaştırma bir ilk...

  Kâr amacı gütmeyen bir enerji araştırma kuruluşu, üç büyük oyun konsolunun güç tüketimini araştırdı. Bu araştırmaya göre, enerji verimliliği birinciliğini büyük farkla Nintendo Wii kazandı.

  Araştırmayı yapan kuruluş olan EPRI'ya göre, Wii'nin güç tüketim oranı, Sony PlayStation 3 ve Microsoft Xbox 360 konsollarının altıda biri kadar.

  Basın açıklamasına göre, test sırasında her üç konsol platformuna da sunulan, EA Sports'un Madden 2011 oyunu kullanıldı. Oyun, her üç konsolda da önemli bir oyuncu kitlesine sahip bulunuyor.

  Nintendo Wii, test sırasında ortalama olarak 13,7 watt enerji harcarken, PlayStation 3 ortalama 84,8 watt ve Xbox 360 ise 87,9 watt ortalama enerji tüketimine ulaştı.

  Bu tüketim miktarları, yıllık olarak hesaplandığındaysa tablodaki fark daha açık ortaya çıkıyor. Söz konusu konsolların günde ortalama 6 saat kullanılması durumunda; Wii yılda 29, PlayStation 178 ve Xbox 184 kilowatt saat (kWh) enerji tüketiyor.

  Bu rakamlar ise çevreyi olduğu kadar, elektrik faturalarını da etkileyecek boyutlara ulaşıyor.

  Geri: Hangi konsol daha...

  Mesaj tarafından  Bir Ptsi Şub. 07, 2011 2:31 pm

  Wii pabucu dama atıldı artık.PS3 e çıkan Move ve Xbox360 a çıkan Kinect ile zaten %90 çocukların oynadığı wii'nin düşüşte olduğu belli.Satış rakamları vb vb...PS3 exc. oyunları ve blu-ray özelliği ile iyi satış rakamları yakalamıştı.Move aparatı ise wii remote gibi birşeydi.Xbox360 ise hem daha önce çıkmıştı, hemde PSN den daha iyi olan Xbox Live ı barındırıyordu.Hareket algılayıcılarla kontroller e ihtiyacımız kalmıyordu Kinect le.Artık hangisi daha iyi derseniz bu listeden Wii nin çıkarılması gerektiğini söylemek istiyorum.Ayrıca Xbox360 PS3 ten daha çook satmıştı.bu dda büyük ihtimalle çıkış tarihi ile alakalıdır.

   Forum Saati Salı Ara. 11, 2018 9:22 am