Oyun Yama ALL UP

Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları

NBA 2K10 İncelme

Paylaş
    Hancock
    Admin
    Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 809
    <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
    <b>Yaş</b> Yaş : 25
    <b>Nerden</b> Nerden : C:\Program Files\Firefox
    <b>Rep</b> Rep : 9

NBA 2K10 İncelme

Mesaj tarafından Hancock Bir C.tesi Ocak 29, 2011 3:07 pm

Basketbol severlerinbırsızlıkla hersene beklediği NBA sersi 2k10"da şaşırtmadı . Çok güzel bir oyun yine karşımıza çıktı ısıtıp ısıtıp önümüze sunmaktansa hersene bir yenilik buluyor NBA yapımcıları bu senede enfes bir oyun ortaya çıkardılar. Benin oyundan beklentilerimin baya üstünde olay oyundan sıkılmak mümkün değil heleki bir basketbol severseniz.

Menü ve Tasarım

Oyunun menüleri gerçekten kendine özgü ilk başta biraz alışma süreci gerektiriyor hele oyun açılınca direk hazırlık maçına girmesi biraz sabrınızı zorlıcak oyunun baştaki bekletmesinde sabırsızlanıp pas tuşuna asılınca direk son şanpiyonların ayarlandığı oyuna girmek içten bile değil. Menü sanki bana PSP için hazırlanmış gibi gelseden kulanışlı ve şık. Kolaylıkla istediğiniz şeylere ulaşabiliyorsunuz.

Görüntü ve Efekler

Tek kelimeyle muhteşem olan ekran görüntüsü bu seriyi ilk defa oynuyorsanız yada daha önce alt bir seri oynamışsanız ( 2001 - 2003 - 2007 ...) sizi sizden alıyor "vovv" dedirtiyor adeta.Oyuncu tiplerine diyecek yok parkeler potalar muhteşem gele salonun tepisindeki tabelaların pakelere yansıması yok mu muthiş. Aslında beni en çok etkileyen seyircilerin herbirinin teker teker bir karakter olması ve ayrı hareket etmesi yani PES te ki veya FIFA"daki gibi karton adamlar yok. Gerçi FIFA ve PES"de bu senelerde düzeltmeye başladılar.

Oyuncuların birbirlerine bakışları top takibindeki hareketleri gayet güzel. Benim bazı  NBA serilerinde eleştirdiğim hareketler arasında donuluk yok bir akıcılık mevcut.Potanın topla olan ilişkileri sımaç , turnike vb gayet gerçekçi.Ayakabılar çok çeşitli , adidas , nike gibi ünlü markaların bir çok modeli var yetmedimi bu marka modellerinde modifikasyonlarda yapabiliyorsunuz özellikle My Player modunda çok eylenceli oluyor.Görüntü olara bence tek eksiği yandan deliktiz basket atığınızda fileyi deliyormuş gibi gözüküyor bunu saymasak görüntü olarak benden tam puan alır.

Ses

Oyundaki en çok ilgimi çeken bir başka olaysa ses. Bazen türübünlerin salonda çalan şarkıya sölü olarak eşlik etmesi gerçek bir NBA salonu atmosveri veriyor.Basket Atığınızda fleden çıknan o ses insanın sokağa fırlayıp basket atasını getiriyor.  Oyuncuların bir biriyle olan diyolaklarıda bazen hoperlölerimize yansıyor.  Spiker zaten çoktan beri enfez bu sena dahada enfez müyhiş yorumlar yapıyor enteresan sesler çıkarıyor hele iyi bir pasla sımaç vurduğunuzda demeyin spikerin keyfine .  Seğircilerin üçlüklere block , lara bas aralarına , sonsaniye basketlerine verdikleri tepkilerde insanın gaza ketirmiyorda değil.Birde My player modunda sizle konuşan menejer kılıklı bir adam var onun seside duygularını yansıtıyor gerçek bir adam konuşuyormuş hissi veriyor.

Oynanabilirlik

Oyun kontrolü gayet iyi bas alışverilerinde şutlarda size o hissi yaşattırıyor hele tuşa uzun yada kısa bamanız topun basket olmasını engeliyor örneğin pota dibinde çok kısa veya uzun basarsanız kaçırabiliyorsunuz aynı oyuncuyla uzaktan tam , mükemmel  basma denilen basmayı yaparsanız basket atmanız içten bile değil hata baset . Sizi sinir edebilcek bir aksaklık yok hata bazen çizgiden gitseniz bile oyuncu dışarıçıkmıyor ısrar ederseniz çıkıyor denedim onayladım szi denemeyin, Oyunda size böyle yardımcı olabilce bir çok unsur var bu oynanabilirliği iyi bir seviyeye çekiyor. Bu kolaylıklar öyle fazlada diğil tam tadında.My Player modunda mesala , adamı takip etmeyi unutunuz biyere kadar kendi takip ediyor.

Son olarak

Gerçekten iyi bir oyun çıkarmışlar insanın basketle olan alakasını artırıyor ben NBA maçlarına izlemezdim şimdi arada bakıyorum Hido nasıl oynamış diye bir basket severseniz kesinlikle alın eğer basketbol semiyorsanız yinede denemeniz gerekir özellikle My Player modu sizi kendine çeke bilir.

Burak Bostancı

gнσѕт
    Admin
    Admin

<b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 575
    <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
    <b>Yaş</b> Yaş : 25
    <b>Nerden</b> Nerden : C:\Windows\system32
    <b>Rep</b> Rep : 19

Geri: NBA 2K10 İncelme

Mesaj tarafından gнσѕт Bir Ptsi Ocak 31, 2011 1:32 am

Paylaşımın için saol!!