Oyun Yama ALL UP

Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları


  Sony'den Müjde: Korsan Oyunculara Ban Geliyor!

  Paylaş
  gнσѕт
  gнσѕт
  Admin
  Admin


  <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 575
  <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
  <b>Yaş</b> Yaş : 25
  <b>Nerden</b> Nerden : C:\Windows\system32
  <b>Rep</b> Rep : 19

  Sony'den Müjde: Korsan Oyunculara Ban Geliyor!

  Mesaj tarafından gнσѕт Bir Cuma Şub. 18, 2011 11:53 pm

  PlayStation 3'ün kırılmasıyla kendini korsan oyuncular ve hackerlar içinde farklı bir mücadele içerisinde bulan Sony, davasını kızıştırma kararı aldı

  Hackerların Playstation 3'ün savunmasını delmesi yüzünden korsan oyunlarla başı belaya giren Japon devi bundan önce yeni firmware'ler ile durumu kurtarmaya çalışmış ancak çatlak bir kere oluştuğu için bunu yamalayamamıştı. Sony bu sefer işi bir üst kademeye çıkartma kararı aldı. Microsoft'un uzun yıllardır uyguladığı 'Ban' uygulamasını Sony de yapma kararı aldı.

  Sony, Playstation 3'lerini hackleyen korsan oyuncuları tespit ettiği anda PSN'den banlayacağına ilişkin bir basın bildirisi yayınladı. Microsoft'un buna benzer bir sistemi yıllardır Xbox Live'de uyguladığını biliyoruz.

  Sony, yayınladığı bildiri ile Playstation 3'te korsan oyun oynanmasını sağlayan cihazların kullanımını bir an önce bırakılmasını, aksi takdirde kullananları PSN'den banlayacağını açık bir dil ile ifade etmiş. Sony ufak bir not da bırakmayı ihmâl etmemiş. Şimdilik bu tepkinin başlangıç olduğunu ileride daha şiddetli ve etkili cezalar olacağını da eklemiş.

  Korsana tamam mı? Devam mı? Karar sizin...

   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 10:36 pm