Oyun Yama ALL UP

Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları


  MINECRAFT! (Kendi dünyanızda oynamayı bırakın, onu yaratın...)

  Paylaş
  gнσѕт
  gнσѕт
  Admin
  Admin


  <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 575
  <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
  <b>Yaş</b> Yaş : 25
  <b>Nerden</b> Nerden : C:\Windows\system32
  <b>Rep</b> Rep : 19

  MINECRAFT! (Kendi dünyanızda oynamayı bırakın, onu yaratın...)

  Mesaj tarafından gнσѕт Bir Çarş. Şub. 16, 2011 5:42 pm

  Minecraft

  Minecraft, desenli küplerle inşaat yapmanızı sağlayan basit 3-boyutlu bir oyundur. Oyunun temel amacı, kendi yarattığınız dünyada RPsel bir biçimde yaşamaktır. Karanlık olan bölgelerde, özellikle geceleri yaratıklar spawn oluyor.(İskeletler,zombiler) Bu yaratıklara karşı eviniz, barınağınızı yapıyorsunuz. Oyunun dünyası bizim dünyamızın 3 katı büyüklüğünde ve kesinlikle hızlı bir erişim yolu yok. Her oyuna yeni başladığınızda dünya RANDOM bir şekilde kendini oluşturur. Size araştıracak bir sürü mağara, bulucak bir sürü maden düşüyor. Oyunun multiplayer seçeneğide var, aşağıda bir türk sunucusunun bilgilerini vereceğim. Program Markus "Notch" Persson tarafından yazılmıştır ve geliştirilmektedir. Java programlama dilinde yazılmıştır. Oyun tarzı, Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009'da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmıştır ve bu halka açık sürüm TIGSource forumlarında yayınlanmıştır. Ve popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır. Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir.
  MINECRAFT RESMI SITE: www.minecraft.net
  MINECRAFT RESMI FORUM: www.minecraftforums.net

  Tanıtım Videosu
  https://www.youtube.com/watch?v=m_yqOoUMHPg


  MINECRAFT INSTALL

  Şimdi gelelim oyunu indirmeye. Oyunun iki oynanış şekli var, birisi crack versiyonu. Diğer ise çok ucuz olan bu oyunu satın alma. Crack'in satın alınmıştan tek farkı karakterinizin skin'ini belirliyememeniz ve default skinle dolaşmanız. Onun dışında, multiplayer ve singleplayer oynayabilmektesiniz. Aslında oyun çok ucuzdur.Alpha da fiyatı yarıya indirilmiştir şuan betadadır ve %25 indirim devam etmektedir. ve isterseniz sitesinden ( www.minecraft.net ) satın alıp indirebilirsiniz


  Oyunun Türkçe Forumu
  www.TurkCraft.net


  *Hepinizi bekliyoruz, forumun resmi server'ıda var. Ayrıca forumdan destek isteyebilir, hazırlanmış rehberlere bakabilirsiniz. "Resimler ve Videolar" kısmında kendim hazırladığım bazı rehber videoları var onları izleyebilirsiniz, aynı zamanda minecraftdan oluşan bir seri dizi hazırlıyorum, ilk 4 bölüm çıktı aynı bölümde onlarında videolarını bulabilirsiniz. Türkiyede ilk ve tek forumuz şuanda, tüm türk minecraftcıları toplamaya calısıyoruz, amaç birlikte oynamak.

  MINECRAFT HAKKINDA REHBERLER, SERILER HAZIRLADIĞIM YOUTUBE CHANNEL'I:
  https://www.youtube.com/user/yiitkayar?feature=mhum
  -aynı videolar forumdada bulunmaktadır.

  MINECRAFT YAZILI REHBERLER:
  http://www.turkcraft.net/viewforum.php?f=25  SERVERDA OYNAMAK ICIN HAMACHI'YE FALAN IHTIYAC YOK!
  *Server'ımız tamamen resmii minecraft server'ıdır ve bir ağ üzerinden oynanmaz, fakat yaptığımız ayarlar sayesinde, orjinal oyuna sahip olmayan kişilerde server'a girebilir. Server'ın IP'sini kopyaladıktan sonra, oyuna girin, multiplayer'a tıklayın, ip'ye paste yapın ve connect'e tıklayın.
  *Server'da bir sürü özelliğe sahip olan modlar var. Bunlardan en güzeli NPC mod'u. İstediğiniz yere non-player character ekleyebiliyorsunuz. Onlara söyleyebilecekleri bazı mesajlar ekliyorsunuz.

  TÜM TÜRK MINECRAFTCILARI BEKLİYORUZ, BİRLİKTE OYNAYALIM BİRLİKTE GELİŞELİM, OYUN DAHA BETADA.


  TürkCraft Sunucusu

  ip: 188.138.40.99:26565

  Turkcraft forumunun resmi server'ıdır, tüm oyuncularımızı bekleriz. Whitelist sistemi açıktır, daha fazla bilgi için TIKLAYINIZ

  ~ INFO ~
  -MAX 15 kişi alabilir.
  -Health Açıktır.
  -Pluginler açıktır.(Mod yüklüdür.)
  -İlk girişte [/register şifre] yapmanız gerekir, ardından her girişinizde [/login şifre] ile girebilirsiniz.
  -Ev yapımı serbesttir, fakat griefing(Başka inşaaları yıkma, yakma, patlatma), eşya çalma, kötü söz sarfetme(hakaret, din, dil, ırkçılık, bayrak konularına gelen her türlü laf)kesinlikle affedilemez.
  -Türk sunucusudur.
  -Adminler : Yiit,Kafes
  Resmi gerçek boyutuyla görmek için üzerine tıklayın..


  Oyunun Oynanışı

  Minecraft'ın iki tane oyun biçimi vardır. Bunlar Alpha ve Classic'tir. Her ikisi de tek ve çoklu oyunculu oynama seçeneği vardır.

  Classic, size oyunun sadece inşa için gerekli olan bloklarından sınırsız sayıda sunar. Alpha ise yaratıklarla savaşmanızı ve birçok çeşit el yapımı eşya yapmanıza olanak sağlar. Alpha'da bloklar sınırsız değil, sınırlı sayıdadır. Alpha'da oyunda elde edeceğiniz şeyleri zanaat(craft) ile veya kazarak yapabilirsiniz.

  Resmi gerçek boyutuyla görmek için üzerine tıklayın..


  Oyunun Gelişimi

  Minecraft'ın geliştiricisi, Markus Persson, programlamaya yedi yaşında başlamış. Babası Markus'a Commodore 128 ev bilgisayarı almış ve Markus, "type-in" programlarına odaklanmış bir bilgisayar dergisine abone olmuştur. Yaptığı deneyler sonucu sekiz yaşında ilk programını yazmıştır. Profesyonel olarak da, Wurm Online gibi oyunlarda ve King.com'da oyun programcısı olarak çalışmıştır.

  Minecraft 10 Mayıs 2009 tarihinde geliştirilmeye başlanmıştır. Markus Persson, King.com'daki işinden çıktıktan sonra bağımsız(bir yerde çalışma zorunluluğu olmadan) program yazma ve geliştirmeye odaklanmıştır. Markus Persson, Minecraft'ı yazmak için Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon ve Dungeon Keeper gibi oyunlardan ilham almıştır. Oyunun temellerinin ne olması gerektiğini düşünen Markus, Infiniminer adlı bir oyunu keşfetmiştir ve TIGSource.com forumlarındaki kullanıcılarla oynamıştır. O zamanda Markus, izometrik 3-boyutlu inşa oyun fikirlerini kafasında canlandırırken, bu düşüncelerini test etmek için prototipler yazmıştır. Infiniminer adlı oyun, Minecraft'ın oynayış biçimini ağır şekilde etkilemiştir, 1. tekil kişi gözüyle oynanan bakış açısı ve blok şekilli görselleri dahil.
  Resmi gerçek boyutuyla görmek için üzerine tıklayın..


  **Minecraft önemli oyun eleştirmenleri ve sitelerinden olumlu cevaplar almıştır ve yüksek oranda satış gerçekleştirmiştir. Minecraft, Ekim 2010 itibariyle 1,600,000 kullanıcıyı geçmiş ve 520,000 üstünde satış gerçekleştirmiştir. Eylül 2010'da Minecraft, "bedavaya oyna" hafta sonu etkinliğini bitirdikten sonra 24 saat içinde 25,000 satış yapmıştır.


  Resmi gerçek boyutuyla görmek için üzerine tıklayın..

   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 7:37 pm