Oyun Yama ALL UP

Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları


  Rus saldırısı Modern Warfare 2'den mi esinlendi?

  Paylaş
  gнσѕт
  gнσѕт
  Admin
  Admin


  <b>Mesaj Sayısı</b> Mesaj Sayısı : 575
  <b>Cinsiyet</b> Cinsiyet : Erkek
  <b>Yaş</b> Yaş : 25
  <b>Nerden</b> Nerden : C:\Windows\system32
  <b>Rep</b> Rep : 19

  Rus saldırısı Modern Warfare 2'den mi esinlendi?

  Mesaj tarafından gнσѕт Bir Çarş. Şub. 16, 2011 5:06 pm

  Rusya'nın devlet destekli uydu kanalı Russian Today geçtiğimiz gün Rusya'daki havaalanına yapılan bombalı saldırıyla ilgili yaptığı haberde Modern Warfare 2 oyununda geçen "No Russian" adlı bölüme dikkat çekti.

  Oyunu oynayan herkesin hatırlayacağı gibi bu bölümde de grup ile Rusya'da bir hava alanına silahlı saldırıda bulunup etrafa terör saçıyorduk.

  Russia Today'in haberinde oyunun Amerikan şirketi tarafından yapıldığını defalarca tekrarlarken Fox Haber'de terörist analizi yapan Walid Phares ile de bir röportaj yaparak teröristlerin eyleme geçmeden önce bu tarz oyunlarla pratik yapmış olabileceğini duyurdu.

  Phares röportajda "Büyük bir olasılıkla radikal bir örgütün işidir bu. Şimdilik olasılıklar Cihatçılar, El kaide veya ona benzer bir gurup. Bu adamlar bu tarz oyunlara bakarak bu oyunları eğitim için kullanabiliyorlar" dedi.

  Russia Today'in yazılı haberinde ise;

  "Moskova havaalanındaki kanlı saldırı Modern Warfare 2 oyunundaki bölümü andırıyor. Oyundaki bölümde de karakterler hayali bir Rus havaalanına saldırarak sivilleri öldürüyorlardı.

  No Russian adı verilen bölümde havaalanında yaratılan bu katliamın bir gün gerçek olacağı elbette kimse tarafından tahmin edilemedi".

  İki gün önce Domodedovo havaalanında gerçekleşen bombalı saldırıda 7 kilo TNT patlatılmış ve 35 kişi ölmüş, 110 kişi de yaralanmıştı.

   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 11:08 pm