Oyun Yama ALL UP

Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları


  Sony: PS3'teki Fiyat Hatasını PSP2'de Yapmayacağız

  Paylaş
  avatar  Sony: PS3'teki Fiyat Hatasını PSP2'de Yapmayacağız

  Mesaj tarafından  Bir Salı Şub. 15, 2011 4:22 pm  Sony'nin Playstation 2 döneminde mükemmel bir başarı yakaladığı tartışılmaz. PS2 gerek oyunları gerekse de diğer özellikleri ile çok iyi bir konsoldu. Bu başarı sonuçta Sony'nin başını döndürmüştü ve PS3'teki bir çok hatanın da sebebiydi.

  Kendine çok güvenen Sony, PS3'ün fiyatını 600 dolar (60 GB) olarak açıklayınca herkes şok olmuştu. Aslında konsolun özelliklerine göre normal bir fiyattı bu, ama oyuncular için değil, çünkü sonuçta onlar ilk olarak oyun oynamak istiyordu.

  Sony'nin bu fiyat politikası PS3 satışlarına oldukça zarar verdi ve PS3 satışlarda hala Xbox 360 ve Wii'nin gerisinde bulunuyor. Playstation 2'nin başarısından sonra bu rakamlar o kadar da iyi sayılmaz.

  Hatalarından ders alan Sony benzer bir hatayı PSP 2'de yapmayacak gibi görünüyor. Sony'nin harika özelliklerle donattığını gördüğümüz cihazın fiyatı uygun olacak, en azından firmanın yetkililerinin açıklaması böyle.

  Edge dergisine konuşan Sony Computer Entertainment başkanı Shuhei Yoshida, PS3'teki fiyat politikasından ders aldıklarını ve artık "cihaza bütün özellikleri koyup sonra fiyatı düşünelim" mantığından vazgeçtiklerini söyledi. Firma, bundan sonra insanların rahatça alabilecekleri ürünlerle karşımıza çıkacakmış.

  Şu ana kadar açıklanan özellikleri ile oldukça çekici bir cihaz olduğunu gördüğümüz PSP 2 veya diğer adıyla NGP, analistlerin öngörülerine göre 300-350 dolar civarında olacak.


   Forum Saati Çarş. Ocak 23, 2019 11:31 pm