Oyun Yama ALL UP

Oyun Yama ALL UP

Oyun Yamaları


  Ubisoft Finansal Rapor: Yeni AC Bu Sene Çıkacak

  Paylaş
  Ubisoft Finansal Rapor: Yeni AC Bu Sene Çıkacak

  Mesaj tarafından  Bir Salı Şub. 15, 2011 2:55 pm


  Serinin son oyunu Brotherhood, içerisinde bulunduğumuz çeyrekte PC için de çıkacak.

  Ubisoft, mali sene açısından üçüncü çeyreğin finansal raporlarını yayınladı. Bugün yayınlanan raporlarda yeni oyun duyurusu ve satış rakamları bulunuyor.

  Yayınlanan finansal raporlarda, bu sene içerisinde yeni bir Assassin's Creed oyununun geleceği belirtildi. Ubisoft patronu Yves Guillemot, yeni Assassin's Creed oyunu hakkında, "Bu sene içerisinde yeni Assassin's Creed oyun planlarımız bulunuyor. Daha fazla detay için Mayıs ayını bekleyin." açıklamasını yaptı.

  Bunların yanı sıra son çıkan Assassin's Creed seri oyunu Brotherhood, PS3 ve Xbox 360 üzerinde 6.5 milyondan fazla sattığı da açıklandı. Rakamlara bakıldığında henüz PC'ye çıkmayan Brotherhood'un, şimdiden Assassin's Creed II'nin başarısını alt üst ettiğini görüyoruz. Raporda belirtilen tahminlere göre Brotherhood'un satışlarının 7, 7.5 milyona kadar çıkması bekleniyor.

  Brotherhood'un haricinde PSP'ye son çıkan Assassin's Creed oyunu Bloodlines, 2009'dan bu yana 500.000 adet sattı. İçerisinde Just Dance 1,2 ve Michael Jackson: The Experience'in bulunduğu Ubisoft'un dans oyunlarının, şimdiye kadar toplamda 10.5 milyondan fazla sattığı da açıklandı. Ubisoft'un Kinect adına çıkardığı oyunların ise 2 milyon sattığı, raporda belirtildi.

  Üçüncü çeyrek raporlarına göre Ubisoft'un Avrupa pazarındaki payı %9.2'ye, Amerika pazarındaki payı ise %7.3'e yükseldi. Bu pay oranlarından da anlayacağınız üzere Ubisoft, bir önceki yıla ve bir önceki çeyreğe göre kârlı durumda.

  Son olarak Guillemot, Ubisoft'un her iki senede üç yeni IP* çıkaracağını söyledi.

  *IP: Yeni bir oyun, yeni bir seri başlangıcı.

   Forum Saati Perş. Kas. 15, 2018 4:36 am